O tomto blogu

Zdravím. Nějakým způsobem jste se dostali na můj blog. Na internetu vystupuju pod přezdívkami Paul, Paul z Karviné nebo Paul von Karwin. Poznáte mě bezpečně podle obrázku výcvikového tanku, který používám jako avatar. Jsem fanda stolních RPG, deskovek, wargamingů a podobných aktivit, dále o sobě můžu říct, že se docela vyznám v historii a militáriích. Takže tohle je blog o mých zálibách.


Co bych ještě o sobě mohl říct? K RPG jsem se dostal v roce 2013, začal jsem na Dračím Doupěti II. Po nějakých třech letech jsem tuto „vracející se legendu“ opustil z důvodů, o kterých píšu v recenzi na tuto hru. Nějakou dobu jsem hledal systém, který by sedl mě a mojí herní skupině, složené ze mě a dalších třech hráčů. Zkoušeli jsme vyrobit vlastní systém na hraní sci-fi a space opery, jenže nedopadlo to úplně podle mých představ. Takže asi patnáctistránková pravidla teď leží u mě na Disku a čekají na dobu, kdy se s nimi něco udělá.

Asi před rokem jsem narazil na myšlenku zkusit to legendární D&D. Po nalezení místního /tedy českého) komunitního překladu páté edice jsem se pustil do čtení. Hra je vcelku dobrá, sice mi na ní některé věci vadí, díky množství doplňků a přátelskosti vůči domácím úpravám je to hra, která je pro mě asi nejvíce vhodná. Můj styl hry by nejspíš byl pro mnohé otevřené hraní nepřípustný, ale mě a mé hráče baví.

Vyskytuji se také na RPG Fóru. Tam jsem se setkal s Play by Post hrami. Dneska hraju systémy, jako je Hrstka, Apocalypse World, Kouzlem a mečem či Lone Wolf Adventure Game.

A co bych chtěl do budoucna zkusit? Na mém seznamu přání je i hraní podle staré školy, tedy dungeonrcrawl s minimem pravidel, otevřený světa a spousta mrtvých postav. Ze všech stran na mě prší zmínky o tom, jak je Fate dobrá hra a naopak staré Dračí Doupě špatná, takže i tyto dvě hry jsou kdesi dole na seznamu přání. Tak snad se zadaří.

Občas napíšu něco do internetového časopisu Drakkar. Vše se ale objevuje i na tomto blogu, o nic tedy nepřijdete. Ale Drakkar si přečtěte. Spousta článků tam stojí za to.

Tento blog je o mých zálibách, dá se říci o takových těch nepočítačových, či analogových koníčcích. V době počítačových her jejich obliba ale trošku upadla, což je podle mě škoda. Já jsem jim ale stále věrný. Do svých her dělá poměrně dost materiálu a myslím, že by ho mohl někdo ocenit, takže ho průběžně s různou intenzitou hážu sem. Budu rád, když zanecháte komentář, či jednoduché +1.

Navíc jsem tak trošku altruista, který má rád pouhé čtení o RPG, zápisy a spoustu jiných věcí, které k tomu patří. A trošku mi vadí, že na české části internetu spousta skvělých blogů a webů umřela.

Jednu dobu to asi vypadalo, že umřel i tento blog, ale zatím tomu tak není. Žije a já na něj myslím. Nebo se alespoň snažím. Když je tady zrovna okurková sezóna, počkejte a mrkněte sem za nějaký ten týden. Určitě se tady objeví něco nového.

Takže tak. Tohle všechno (a ještě mnohem víc) jsem já. A tohle je můj blog. Takže příjemné počtení.

Komentáře